Menu block (7.x-2.3) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: Block title
fa: عنوان بلوک

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Export
fa: استخراج

en: Display
fa: نمایش

en: Menu
fa: منو

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: The block has been created.
fa: بلوک ایجاد شد.

en: Menus
fa: منوها

en: Menu name
fa: نام منو

en: Available
fa: در دسترس

en: Book navigation
fa: پیمایش کتاب

en: Sort
fa: مرتب‌سازی

en: Module name
fa: نام ماژول

en: Enter the module name to export code to.
fa: نام ماژول را برای گرفتن کد خروجی از آن وارد کنید.

en: export
fa: صدور

en: Basic options
fa: گزینه‌های پایه
