Menu Block (7.x-2.4) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Block title
hi: ब्लॉक का शीर्षक

en: Advanced options
hi: विस्तारित विकल्प

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Menu
hi: सूची

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: The block has been created.
hi: ब्लॉक का सृजन हो चुका है।

en: Menus
hi: मेनू

en: Menu name
hi: मेनू नाम

en: Book navigation
hi: बुक संचालन

en: Basic options
hi: बुनियादी(प्रारंभिक) विकल्प
