Menu Block (7.x-2.4) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Block title
tr: Blok başlığı

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Weight
tr: Ağırlık

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Display
tr: Gösterim

en: Menu
tr: Menü

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: The block has been created.
tr: Blok oluşturuldu.

en: Menus
tr: Menüler

en: Menu name
tr: Menü adı

en: Available
tr: Mevcut

en: Book navigation
tr: Kitap gezintisi

en: Sort
tr: Sırala

en: Module name
tr: Eklenti adı

en: Enter the module name to export code to.
tr: Kodun dışarı aktarılacağı eklentinin adını girin.

en: Are you sure you want to delete the "%name" block?
tr: "%name" bloğunu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Add a new menu block.
tr: Yeni bir menü bloğu ekleyin.

en: Menu block
tr: Menü bloğu

en: Starting level
tr: Başlangıç düzeyi

en: export
tr: dışarı ver

en: Basic options
tr: Temel seçenekler

en: Administrative title
tr: Yönetsel başlık
