Menu block (7.x-2.5) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Block title
id: Judul blok

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: Weight
id: Bobot

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Export
id: Ekspor

en: Display
id: Tampilan

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: The block has been created.
id: Blok sudah dibuat.

en: Menus
id: Menu

en: Menu name
id: Nama menu

en: Available
id: Ketersediaan

en: Book navigation
id: Navigasi buku

en: Sort
id: Urutkan

en: Module name
id: Nama modul

en: Add menu block
id: Tambah menu blok

en: Add a new menu block.
id: Tambah blok menu baru.

en: Menu block
id: Blok menu

en: Starting level
id: Tingkatan nilai

en: Basic options
id: Opsi dasar

en: Administrative title
id: Judul administrasi
