Menu block (7.x-2.7) - en to pl translation catalogue (105 entries)

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Block title
pl: Tytuł bloku

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Weight
pl: Waga

en: Export
pl: Eksportuj

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: The block has been created.
pl: Dodano nowy blok.

en: Menus
pl: Menu

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: Available
pl: Dostępne

en: Unconfigured menu block
pl: Nieskonfigurowany blok menu

en: @menu_name (level @level1)
pl: @menu_name (poziom @level1)

en: @menu_name (levels @level1-@level2)
pl: @menu_name (poziomy @level1-@level2)

en: @menu_name (levels @level1+)
pl: @menu_name (poziomy @level1+)

en: 1st level (primary)
pl: Poziom 1 (podstawowy)

en: 2nd level (secondary)
pl: Poziom 2

en: 3rd level (tertiary)
pl: Poziom 3

en: 4th level
pl: Poziom 4

en: 5th level
pl: Poziom 5

en: 6th level
pl: Poziom 6

en: 7th level
pl: Poziom 7

en: 8th level
pl: Poziom 8

en: 9th level
pl: Poziom 9

en: Expand all children
pl: Rozwiń wszystkie elementy podrzędne

en: A pre-release version of Menu block has been detected. All menu blocks from the pre-release version have been given a new delta and are no longer placed in any block regions; their block placement should be re-configured immediately.
pl: Wersja wstępna modułu Menu block została wykryta. We wszystkich blokach menu utworzonych w wersji wstępnej została zaktualizowana wartość delta i nie są one już przydzielone do regionów; przydział tych bloków do regionów powinien być natychmiast skonfigurowany.

en: Book navigation
pl: Nawigacja książki

en: Sort
pl: Sortowanie

en: Maximum depth
pl: Maksymalna głębokość

en: Module name
pl: Nazwa modułu

en: Enter the module name to export code to.
pl: Wprowadź nazwe modułu dla którego kod ma być wyeksportowany.

en: Are you sure you want to delete the "%name" block?
pl: Na pewno usunąć blok "%name"?

en: @menu_name (expanded levels @level1-@level2)
pl: @menu_name (rozwinięte poziomy @level1-@level2)

en: @menu_name (expanded levels @level1+)
pl: @menu_name (rozwinięte poziomy @level1+)

en: Blocks that start with the 1st level will always be visible. Blocks that start with the 2nd level or deeper will only be visible when the trail to the active menu item is in the block’s tree.
pl: Blok, którego elementy rozpoczynają się od poziomu 1 będzie zawsze widoczny. Bloki, których poziomy rozpoczynają się od poziomu 2 i kolejnych, będą widoczne wyłącznie, gdy aktywny element menu znajdzie się w zakresie drzewa tego bloku.

en: Adding menu blocks
pl: Dodawanie bloków menu

en: Configuring menu blocks
pl: Konfiguracja bloków menu

en: When adding or configuring a menu block, several configuration options are available:
pl: Podczas dodawania lub konfigurowania bloków menu, dostępne są następujące opcje:

en: For menu trees that start with the 1st level, the default block title will be the menu name. For menu trees that start with the 2nd level or deeper, the default block title will be the title for the parent menu item of the specified level.
pl: Dla drzew elementów menu, które zaczynają się od 1. poziomu, domyślnym tytułem bloku będzie nazwa menu. Dla drzew elementów menu, które zaczynają się od poziomu 2. i głębszego, domyślnym tytułem bloku będzie nazwa elementu menu nadrzędnego dla poziomu startowego.

en: Styling menu blocks
pl: Stylizacja bloków menu

en: Developers can use the API of this module to create their own menu trees outside the confines of blocks. All of the publicly available API functions are documented in the menu_block.module file.
pl: Programiści mogą korzystać z API tego modułu aby tworzyć własne drzewa menu poza granicami bloków. Wszystkie dostępne publicznie funkcje API są udokumentowane w pliku menu_block.module.

en: Add menu block
pl: Dodaj blok menu

en: Add a new menu block.
pl: Dodaj nowy blok menu.

en: Delete menu block
pl: Usuń blok menu

en: Menu block
pl: Blok menu

en: Provides configurable blocks of menu items.
pl: Udostępnia konfigurowalne bloki z elementami menu.

en: @menu_name (active menu item)
pl: @menu_name (aktywny element menu)

en: Starting level
pl: Poziom początkowy

en: Make the starting level follow the active menu item.
pl: Ustaw aktywny element menu jako poziom startowy.

en: If the active menu item is deeper than the level specified above, the starting level will follow the active menu item. Otherwise, the starting level of the tree will remain fixed.
pl: Jeżeli aktywny element menu znajduje się poniżej określonego poziomu, poziom aktywnego elementu menu zostanie ustawiony jako startowy. W przeciwnym wypadku, startowy poziom pozostanie niezmienny.

en: Starting level will be
pl: Startowym poziomem będzie poziom

en: Active menu item
pl: Aktywny element menu

en: Children of active menu item
pl: Potomstwo aktywnego elementu menu

en: When following the active menu item, specify if the starting level should be the active menu item or its children.
pl: Gdy aktywna jest opcja podążania drzewa menu za aktywnym elementem, określ, czy poziom startowy powinien być na poziomie aktywnego elementu menu, czy jego elementów podrzędnych.

en: From the starting level, specify the maximum depth of the menu tree.
pl: Określ maksymalną głębokość drzewa menu rozpoczynając od poziomu startowego.

en: Sort each item in the active trail to the top of its level. When used on a deep or wide menu tree, the active menu item’s children will be easier to see when the page is reloaded.
pl: Ustaw każdy element w aktywnej ścieżce na górze każdego poziomu drzewa. Przy dużych drzewach menu lub tych o dużym poziomie zagnieżdżeń będzie łatwiej znaleźć taki element po uruchomieniu podstrony.

en: Make the starting level follow the active menu item
pl: Ustaw aktywny element menu jako dynamiczny poziom startowy

en: From the starting level, specify the maximum depth of the tree. Blocks with a maximum depth of 1 will just be a single un-nested list of links with none of those links’ children displayed.
pl: Określ maksymalną głębokość drzewa począwszy od poziomu startowego. Bloki z maksymalną głębokością równą 1 będą płaskimi, niezagnieżdżonymi listami odnośników, które jednocześnie nie będą miały wyświetlanych elementów podrzędnych w drzewie.

en: export
pl: eksportuj

en: Basic options
pl: Podstawowe ustawienia

en: Administrative title
pl: Tytuł wewnętrzny

en: Current menu
pl: Aktualne menu

en: Block title as link
pl: Tytuł bloku jako odnośnik

en: Make the default block title a link to that menu item. An overridden block title will not be a link.
pl: Ustaw domyślny tytuł bloku jako odnośnik do tego elementu menu. Nadpisany tytuł bloku nie będzie odnośnikiem.

en: This title will be used administratively to identify this block. If blank, the regular title will be used.
pl: Ten tytuł będzie wykorzystany wewnętrznie w celu identyfikacji bloku. Jeżeli pole jest puste, wykorzystany zostanie tytuł bloku.

en: <strong>Expand all children</strong> of this tree.
pl: <strong>Rozwiń wszystkie podelementy</strong> tego drzewa.

en: <strong>Sort</strong> menu tree by the active menu item’s trail.
pl: <strong>Sortuj</strong> drzewo menu wg aktywnej ścieżki.

en: If a block is configured to use <em>"the menu selected by the page"</em>, the block will be generated from the first "available" menu that contains a link to the page.
pl: Jeżeli blok skonfigurowano, aby używał <em>"menu wybieranego przez stronę"</em>, blok zostanie wygenerowany z pierwszego dostępnego menu, które zawiera link do tej strony.

en: Select from the @menu_name menu
pl: Wybierz z menu @menu_name.

en: The above list will <em>not</em> affect menu blocks that are configured to use a specific menu.
pl: Lista powyżej <em>nie</em> będzie miała wpływu na bloki menu, które używają określonego menu.

en: To learn more about configuring menu blocks, see <a href="!url">menu block’s detailed help</a>.
pl: Aby dowiedzieć się więcej o konfigurowaniu bloków, zobacz <a href="!url">szczegółową pomoc na temat bloków menu</a>.

en: For menu trees that start with the 2nd level or deeper, the default block title will be the title for the parent menu item of the specified level. If this option is checked, the block title will be a link to that menu item.
pl: Blok menu rozpoczynający się od poziomu 2 i kolejnych, otrzyma tytuł elementu nadrzędnego dla określonego poziomu w drzewie. Jeżeli opcja jest zaznaczona, tytuł bloku będzie jednocześnie odnośnikiem do tego elementu menu.

en: To help identify the block on the administer blocks page, you can specify a unique title to be used on that page. If blank, the regular title will be used.
pl: Aby łatwiej zlokalizować blok na stronie zarządzania blokami, możesz określić unikalną nazwę bloku używaną na tej stronie. Jeżeli pole pozostanie puste, użyty zostanie tytuł bloku.

en: All children of this menu will be expanded.
pl: Wszystkie elementy podrzędne w tym menu będą rozwinięte.

en: Themers should be aware of the myriad of classes, templates and theme functions available to them. See the <a href="!url">online documentation</a> or the README.txt file for detailed information about each of them.
pl: Koderzy powinni być świadomi dostępnej ilości klas, szablonów i funkcji szablonowych. Zobacz <a href="!url">dokumentację online</a> lub plik README.txt w celu uzyskania informacji na ten temat.

en: In addition, Menu block implements HOOK_get_menus() and HOOK_menu_block_tree_alter(). See menu_block.api.php for documentation.
pl: Dodatkowo, Menu block implementuje HOOK_get_menus() oraz HOOK_menu_block_tree_alter(). Dokumentacja znajduje się w pliku menu_block.api.php.

en: the menu selected by the page
pl: menu wybierane przez stronę

en: Configure menu block.
pl: Konfiguruj blok menu.

en: Menu tree
pl: Drzewo elementów menu

en: A configurable tree provided by Menu block.
pl: Konfigurowalne drzewo dostarczane przez moduł Menu block.

en: %menu menu tree
pl: Drzewo elementów menu %menu

en: menu tree of %menu
pl: drzewo elementów menu %menu

en: The block "%name" has been removed.
pl: Usunięto blok "%name".

en: To add new menu blocks, use the "<a href="!add-url">Add menu block</a>" link on the <a href="!block-url">administer blocks page</a>. You will then be able to configure your menu block before adding it.
pl: Aby dodać nowe bloki menu, użyj odnośnika "<a href="!add-url">Dodaj blok menu</a>" na stronie <a href="!block-url">zarządzania blokami</a>.

en: For example, if the active menu trail for the Mangement menu is: Administer › Structure › Menus › Main menu, then a menu block configured to start with the 1st level of the Management menu will display a block title of “Management”. And a menu block configured to start with the 3rd level of the Management menu will display a block title of “Structure”.
pl: Na przykład, jeżeli aktywna ścieżka dla menu Management to: Zarządzanie › Struktura › Menu › Main menu, to skonfigurowany blok menu zaczynający się od poziomu 1. menu Management otrzyma tytuł "Management". Natomiast blok menu rozpoczynający się od poziomu 3 otrzyma tytuł "Struktura".

en: To use menu blocks, find the "Add menu block" link on the <a href="@url">administer blocks page</a>.
pl: Aby użyć bloków menu, znajdź odnośnik "Dodaj blok menu" na stronie <a href="@url">zarządzania blokami</a>.

en: A 5.x-1.x version of Menu block has been detected and an attempt was made to upgrade it. Unfortunately, you should have upgraded to Menu block 5.x-2.x before your upgrade to Drupal 7. You may need to re-configure all your menu blocks.
pl: Wersja 5.x-1.x modułu Menu block została wykryta i nastąpiła próba aktualizacji modułu. Niestety, aby zaktualizować moduł do wersji dla Druapala 7, konieczna jest wcześniejsza aktualizacja modułu Menu block do wersji 5.x-2.x. Może być konieczna ponowna konfiguracja wszystkich bloków menu.

en: The 5.x-2.x version of Menu block has been upgraded to the 6.x-2.0 data storage format.
pl: Wersja 5.x-2.x modułu Menu block została zaktualizowana do wersji 6.x-2.0.

en: The 6.x-2.0 version of Menu block has been upgraded to the 6.x-2.1 data storage format.
pl: Wersja 6.x-2.0 modułu Menu block została zaktualizowana do wersji 6.x-2.1.

en: The 6.x-2.x version of Menu block has been upgraded to use the new menu names in Drupal 7. To use menu blocks in Drupal 7, find the "Add menu block" link on the <a href="@url">administer blocks page</a>.
pl: Wersja 6.x-2.x modułu Menu block została zaktualizowana w celu wykorzystania nowych nazw menu w Drupalu 7. Aby korzystać z bloków menu w Drupalu 7, znajdź odnośnik "Dodaj blok menu" na stronie <a href="@url">zarządzania blokami</a>.

en: Configuration is being provided by code.
pl: Konfiguracja bloku jest ustalona programistycznie.

en: Suppress Drupal’s standard menu blocks
pl: Nadpisz standardowe bloki menu Drupala

en: On the blocks admin page, hide Drupal’s standard blocks of menus.
pl: Ukryj standardowe bloki menu Drupala na stronie zarządzania blokami.

en: There are no menu blocks to be exported at this time.
pl: Nie ma żadnych bloków menu do wyeksportowania.

en: Use this in your !module.module file:
pl: Użyj tego w pliku !module.module swojego modułu:

en: Menu Block Export
pl: Eksport danych z modułu Menu Block

en: Provides export interface for Menu block module.
pl: Udostępnia interfejs eksportowania dla modułu Menu Block

en: The preferred menus used by <em>&lt;the menu selected by the page&gt;</em> can be customized on the <a href="!url">Menu block settings page</a>.
pl: Preferowane menu używane przez opcję <em>&lt;menu wybierane przez stronę&gt;</em> mogą być dostosowane za pomocą strony <a href="!url">ustawień modułu Menu block</a>.

en: Fixed parent item
pl: Stały element nadrzędny.

en: Alter the “starting level” and “maximum depth” options to be relative to the fixed parent item. The tree of links will only contain children of the selected menu item.
pl: Modyfikuj opcje "poziomu startowego" i "maksymalnej głębokości", aby były relatywne dla elementu nadrzędnego. Spowoduje to, że odnośniki w drzewie będą zawierały wyłącznie elementy podrzędne dla wybranego elementu menu.

en: Select the menu to use for the tree of links.
pl: Wybierz menu, które ma być użyte dla drzewa odnośników.

en: If you select a specific menu item, you alter the “starting level” and “maximum depth” options to be relative to the fixed parent item. The tree of links will only contain children of the selected parent item.
pl: Jeżeli wybrany został określony element menu, "poziom startowy" oraz "maksymalna głębokość" będą względne dla stałego elementu narzędnego tego elementu menu. Drzewo odnośników będzie zawierać wyłącznie elementy podrzędne dla wybranego elementu nadrzędnego menu.
