Menu block (7.x-2.8) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Block title
it: Titolo del blocco

en: Advanced options
it: Opzioni avanzate

en: Weight
it: Peso

en: Export
it: Esporta

en: Display
it: Visualizzazione

en: Configure
it: Configura

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: The block has been created.
it: Il blocco è stato creato.

en: Menus
it: Menù

en: Menu name
it: Nome del menu

en: Available
it: Disponibile

en: Book navigation
it: Navigazione del book

en: Sort
it: Ordinamento

en: Module name
it: Nome modulo

en: Enter the module name to export code to.
it: Inserire il nome del modulo per il quale si esporta il codice.

en: Are you sure you want to delete the "%name" block?
it: Si è sicuri di voler eliminare il blocco "%name"?

en: Menu block
it: Blocco menù

en: Starting level
it: Livello di partenza

en: export
it: esporta

en: Basic options
it: Opzioni base

en: Administrative title
it: Titolo amministrativo
