Menu Block (7.x-2.9) - en to cy translation catalogue (18 entries)

en: delete
cy: dileu

en: Delete
cy: Dileu

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Block title
cy: Pennawd bloc

en: Advanced options
cy: Dewisiadau uwch

en: Weight
cy: Pwysau

en: Export
cy: Allfudo

en: Display
cy: Dangos

en: Menu
cy: Dewislen

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Unlimited
cy: Diderfyn

en: The block has been created.
cy: Mae'r bloc wedi ei greu.

en: Menus
cy: Dewislenni

en: Menu name
cy: Enw'r dewislen

en: Book navigation
cy: Mordwyaeth llyfr

en: Module name
cy: Enw modiwl

en: Enter the module name to export code to.
cy: Rhoi enw'r modiwl i allfudo'r côd ato.

en: Basic options
cy: Dewisiadau Sylfaenol
