Menu Breadcrumb (7.x-1.3) - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Enabled
pl: Włączone

en: Weight
pl: Waga

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: pattern
pl: wzór

en: Append page title to breadcrumb
pl: Dodaj tytuł strony do ścieżki

en: Appended page title as an URL.
pl: Dołącz tytuł strony jako odnośnik.

en: Configure menu breadcrumb.
pl: Konfiguruj ścieżkę dostępu wg menu.

en: Patterns
pl: Wzory

en: Enable / Disable Menus
pl: Włącz / Wyłącz menu
