Menu Breadcrumb (7.x-1.3) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Home
pt: Início

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Weight
pt: Peso

en: Advanced
pt: Avançado

en: Hide the breadcrumb if the breadcrumb only contains the link to the front page.
pt: Esconder a trilha de navegação se ela conter somente um link para a página inicial.

en: Patterns
pt: Padrões
