Menu clone (7.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Weight
ar: الوزن

en: Menu item
ar: رابط

en: Edit menu
ar: تحرير القائمة

en: Menu name
ar: اسم القائمة

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
ar: الاسم الآلي لهذه القائمة. سوف يستخدم هذا النص في تكوين المسار الخاص بصفحة <em>معلومات القائمة</em> الخاصة بهذه القائمة. يجب أن يحتوي هذا الاسم على أرقام، حروف الصغيرة، خطوط سفلية فقط، و يجب أن يكون مميزا.

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
ar: اسم القائمة يجب أن يحتوي على أرقام، حروف، و خطوط سفلية فقط.
