Menu clone (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Title
de: Titel

en: Description
de: Beschreibung

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Weight
de: Gewichtung

en: Menu item
de: Menüpunkt

en: Edit menu
de: Menü bearbeiten

en: Menu name
de: Menüname

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
de: Die maschinenlesbare Bezeichnung für dieses Menü. Der Text wird in der Liste auf der <em>Menü-Verwaltungsseite</em> angezeigt. Sie darf nur aus Kleinbuchstaben, Zahlen und Bindestrichen bestehen. Die Bezeichnung muss eindeutig sein.

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
de: Der Menüname darf nur Kleinbuchstaben, Ziffern und Bindestriche enthalten.

en: No change
de: Keine Änderung

en: Clone of
de: Klon von

en: Change language
de: Sprache wechseln

en: Create new menu
de: neues Menü hinzufügen
