Menu clone (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Enabled
fr: Activé

en: Weight
fr: Poids

en: Menu item
fr: Élément de menu

en: Edit menu
fr: Modifier le menu

en: Menu name
fr: Nom du menu

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
fr: Le nom système de ce menu. Ce texte sera utilisé pour la construction des URL de la page de modification de ce menu. Ce nom ne doit contenir que des lettres minuscules, des nombres, des tirets, et doit être unique.

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
fr: Les noms de menu ne peuvent contenir que des lettres minuscules, des nombres et des tirets.

en: Clone of
fr: Clone de

en: Ignore: the items below this row won't be cloned.
fr: Ignorer : les éléments sous cette ligne ne seront pas clonés.
