Menu clone (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: Weight
ja: ウェイト

en: Menu item
ja: メニュー項目

en: Edit menu
ja: メニューの編集

en: Menu name
ja: メニューの名前

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
ja: このメニューの「システム内部名称」を入力してください。 このテキストは、このメニュー用の「メニューの概観」ページのURLを構築するために使用されます。 名前には小文字・数字・ハイフンのみが含まれ、固有である必要があります。

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
ja: メニューの名前には英小文字・数字・ハイフンのみが使用できます。
