Menu clone (7.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Description
pl: Opis

en: Enabled
pl: Włączone

en: Weight
pl: Waga

en: Menu item
pl: Element menu

en: Edit menu
pl: Edycja menu

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
pl: Nazwa menu wykorzystywana wewnętrznie. Tekst posłuży do budowy adresu URL strony z <em>przeglądem menu</em>. Nazwa może się składać jedynie z małych liter, liczb oraz łączników i nie może się powtarzać.

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
pl: Nazwa menu może zawierać jedynie małe litery, liczby i łączniki.
