Menu clone (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Description
tr: Açıklama

en: Enabled
tr: Etkin

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Menu item
tr: Menü öğesi

en: Edit menu
tr: Menü düzenle

en: Menu name
tr: Menü adı

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
tr: Bu menü için makine adı. Girilen metin bu menüye ait <em>genel menü görünümü</em> sayfasının URL'sini oluştururken kullanılacaktır. Bu alanda sadece küçük harfler, sayılar ve tire kullanılabilir. Her menünün makine adı özgün olmalıdır.

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
tr: Menü adında sadece küçük harfler, sayılar ve tire kullanılabilir.
