Menu clone (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Weight
uk: Вага

en: Menu item
uk: Пункт меню

en: Edit menu
uk: Редагувати меню

en: Menu name
uk: Назва меню

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
uk: Машинне ім'я цього меню. Цей рядок буде використовуватися при конструюванні адреси сторінки <em>огляд меню</em> для цього меню. Це ім'я може містити лише латинські літери нижнього регістру, цифри й дефіси, а також повинне бути унікальним.

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
uk: Назва меню може містити лише латинські літери нижнього регістру, цифри та дефіси.

en: No change
uk: Без змін

en: Clone of
uk: Клон

en: Create new menu
uk: Створити нове меню
