Menu clone (7.x-1.0-beta2) - en to bg translation catalogue (9 entries)

en: Title
bg: Заглавие

en: Description
bg: Описание

en: Enabled
bg: Активиран

en: Weight
bg: Тегло

en: Menu item
bg: Елемент от меню

en: Edit menu
bg: Редактирай меню

en: Menu name
bg: Име на меню

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
bg: Машинно-четимо име на настоящото меню. Този текст ще бъде използван за конструиране на URL-то на страницата <em>преглед меню</em> на същото. Името трябва да е уникално и да съдържа само малки букви, цифри и тирета.

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
bg: Машинно-четимото име може да съдържа само малки букви, цифри и тирета.
