Menu clone (7.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Title
da: Titel

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Weight
da: Vægt

en: Menu item
da: Menupunkt

en: Edit menu
da: Redigér menu

en: Menu name
da: Navn

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
da: Menuens interne navn. Navnet bruges til at bygge URLen til <em>menuoversigten</em>. Navnet må kun indeholde små bogstaver, tal, understregninger og bindestreger, og skal være unikt.

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
da: Navnet må kun indeholde små bogstaver, tal og bindestreger.

en: Clone of
da: Klon af
