Menu clone (7.x-1.0-beta2) - en to hr translation catalogue (9 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Description
hr: Opis

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Weight
hr: Težina

en: Menu item
hr: Izbornička stavka

en: Edit menu
hr: Uredi izbornik

en: Menu name
hr: Naziv izbornika

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
hr: Strojno čitljivo ime za ovaj meni. Ovaj tekst će biti uzet za konstrukciju URL-a za <em>meni opći pregled</em> stranu za ovaj meni. Ovaj meni treba da sadrži samo male brojeve, kratke linije, i treba da je jedinstveno.

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
hr: Naziv menija može da sadrži samo mala slova, brojeve i crtice.
