Menu clone (7.x-1.0-beta2) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Description
hu: Leírás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Weight
hu: Súly

en: Menu item
hu: Menüpont

en: Edit menu
hu: Menü szerkesztése

en: Menu name
hu: Menünév

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
hu: A menü programok által használt neve. Ez a szöveg a <em>menü áttekintés</em> oldal webcímének létrehozásához lesz használva. Csak kis betűket, számokat és kötőjeleket tartalmazhat, valamint egyedinek kell lennie.

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
hu: A menü neve csak kis betűket, számokat és kötőjeleket tartalmazhat.
