Menu clone (7.x-1.0-beta2) - en to kk translation catalogue (9 entries)

en: Title
kk: Атауы

en: Description
kk: Сипаттама

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Weight
kk: Салмағы

en: Menu item
kk: Мәзір элементі

en: Edit menu
kk: Мәзірді өңдеу

en: Menu name
kk: Мәзір атауы

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
kk: Осы мәзірдің машина оқи алатын атауы. Бұл мәтін URL құрғанда қолданылады. Тек қана кіші әріптер, сандар және дефистардан тұру керек, сонымен қоса бірегей болу керек.

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
kk: Меню атауы тек қана кіші әріптер, сандар және бос орындардан тұрады.
