Menu clone (7.x-1.0-beta2) - en to nl translation catalogue (9 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Weight
nl: Gewicht

en: Menu item
nl: Menuonderdeel

en: Edit menu
nl: Menu bewerken

en: Menu name
nl: Menunaam

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
nl: De systeemnaam voor dit menu. Deze tekst zal gebruikt worden om de URL van de <em>menu overzicht</em>-pagina voor dit menu op te bouwen. Deze naam mag enkel kleine letters, cijfers en koppeltekens bevatten en moet uniek zijn.

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
nl: De naam van het menu mag enkel bestaan uit kleine letters, cijfers en koppeltekens.
