Menu clone (7.x-1.0-beta2) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Description
ru: Описание

en: Enabled
ru: Включено

en: Weight
ru: Вес

en: Menu item
ru: Пункт меню

en: Edit menu
ru: Редактировать меню

en: Menu name
ru: Название меню

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
ru: Машинное имя этого меню. Эта строка будет использоваться при конструировании адреса страницы <em>обзор меню</em> для этого меню. Это имя может содержать лишь строчные буквы, цифры и дефис, а также должно быть уникальным.

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
ru: Имя меню может содержать только строчные буквы, цифры и дефис.

en: Create new menu
ru: Создать новое меню
