Menu clone (7.x-1.0-beta2) - en to sl translation catalogue (8 entries)

en: Title
sl: Naslov

en: Description
sl: Opis

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Weight
sl: Teža

en: Menu item
sl: Menijski element

en: Edit menu
sl: uredi menijski vnos

en: Menu name
sl: Ime menija

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
sl: Strojno berljivo ime tega menija. To besedilo se uporablja za izgradnjo URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. To ime mora vsebovati le male črke, številke in pomišljaje in mora biti enolično.
