Menu clone (7.x-1.0-beta2) - en to th translation catalogue (9 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Menu item
th: เมนูย่อย

en: Edit menu
th: แก้ไขเมนู

en: Menu name
th: ชื่อเมนู

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
th: ชื่อเมนูที่คุณต้องการให้ระบบเห็น ชื่อนี้จะใช้ในการสร้าง URL สำหรับหน้า <em>menu overview</em> อนุญาตให้ใส่ได้เฉพาะตัวพิมพ์เล็ก, ตัวเลข และขีดกลาง (-) เท่านั้น และต้องไม่ซ้ำกับที่มีอยู่ก่อนแล้ว

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
th: ชื่อเมนูควรประกอบไปด้วยตัวอักษรพิมพ์เล็ก, ตัวเลข, และยัติภังค์เท่านั้น
