Menu clone (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Title
id: Judul

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Weight
id: Bobot

en: Menu item
id: Pokok menu

en: Menu name
id: Nama menu

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
id: Nama sistem untuk menu ini. Teks ini digunakan saat membangun URL pada halaman <em>tinjauan menu</em> untuk menu ini. Nama ini hanya boleh berisi huruf kecil, angka dan tanda minus, dan harus unik.

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
id: Nama menu hanya boleh berisi huruf kecil, angka dan tanda minus.
