Menu clone (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Weight
it: Peso

en: Menu item
it: Voce del menu

en: Edit menu
it: Modifica menù

en: Menu name
it: Nome del menu

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
it: Il nome visibile di questo menù. Questo testo verrà utilizzato per la costruzione dell'URL della pagina di <em>anteprima menù</em> questo menù. Questo nome deve contenere soltanto lettere minuscole, numeri, trattini e deve essere univoco.

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
it: Il nome del menu può contenere solamente lettere minuscole, numeri e trattini.
