Menu Editor (7.x-1.0-beta5) - en to pl translation catalogue (32 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: disabled
pl: wyłączone

en: Language
pl: Język

en: unpublished
pl: nieopublikowane

en: Create a node
pl: Utwórz węzeł

en: Weight
pl: Waga

en: Path
pl: Ścieżka

en: Menu item
pl: Element menu

en: There are no menu items yet.
pl: Brak elementów menu.

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
pl: Ścieżka @link_path jest nieprawidłowa lub użytkownik nie posiada odpowiednich uprawnień.

en: Create @name
pl: Utwórz @name

en: Menu path autocomplete
pl: Autouzupełnianie ścieżki menu

en: New menu item
pl: Nowa pozycja menu

en: Power Edit
pl: Edycja masowa

en: Menu Editor
pl: Edytor menu

en: Improved interface for menu editing.
pl: Ulepszony interfejs do edycji menu.

en: Menu Editor - Node creation
pl: Edytor menu - Tworzenie węzłów

en: Menu item placeholders for node creation.
pl: Zaślepki pozycji menu do tworzenia węzłów.

en: Under Construction
pl: Trwają prace

en: Menu Editor path autocomplete
pl: Autouzupełnianie ścieżki w edytorze menu

en: We are working on it.
pl: Pracujemy nad tym.

en: Replace this placeholder link with real content:
pl: Zastąp tą zaślepkę prawdziwą zawartością.

en: Weight has to be an integer value.
pl: Waga musi być wartością liczbową.

en: logged in users only
pl: tylko zalogowani użytkownicy

[ctx: Abbr: \"Description\"]
en: Descr.
pl: Opis

[ctx: Abbr: \"Enabled\"]
en: En.
pl: Wł.

[ctx: Abbr: \"Expanded\"]
en: Exp.
pl: Roz.

en: !link_title - Under Construction
pl: !link_title - w budowie

en: Menu editor: Edit @menu
pl: Edytor menu: Edytuj @menu
