Menu Editor (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: disabled
fr: désactivé

en: Language
fr: Langue

en: unpublished
fr: non publié

en: Create a node
fr: Créer un nœud

en: Weight
fr: Poids

en: Path
fr: Chemin

en: Menu item
fr: Élément de menu

en: There are no menu items yet.
fr: Il n'y a actuellement aucune entrée de menu.

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
fr: Le chemin '@link_path' est invalide ou vous n'êtes pas autorisé à y accéder.

en: Create @name
fr: Créer @name

en: New menu item
fr: Nouvelle entrée de menu

en: Power Edit
fr: Edition rapide

en: Improved interface for menu editing.
fr: Améliore l'interface d'édition de menu

en: Menu item placeholders for node creation.
fr: Entrée de menu spécifique pour la création de nœud.

en: Under Construction
fr: En construction

en: We are working on it.
fr: Nous y travaillons.

en: Replace this placeholder link with real content:
fr: Remplacer cette page fictive par du contenu réel :

en: Weight has to be an integer value.
fr: Le poids doit être une valeur entière.

en: logged in users only
fr: utilisateurs connectés seulement
