Menu Icons (7.x-3.0-alpha1) - en to he translation catalogue (11 entries)

en: Position
he: מיקום

en: Menu icon settings
he: הגדרות סמלי תפריט

en: If checked, the following icon will be used as background image for this menu item.
he: במידה ומסומן, הסמל הבא ישמש כתמונת רקע לפריט תפריט זה.

en: Use an icon
he: הפעל סמל

en: Check this if you want this icon to be used.
he: סמן כאן לצורך שימוש בסמל זה

en: Path to the icon
he: מיקום הסמל

en: Upload a new icon image
he: העלאת סמל חדש

en: Menu Icon settings
he: הגדרות סמלי תפריט

en: The preview image will be shown while editing the content.
he: תצוגה מקדימה של תמונה תופיע בזמן עריכת התוכן.

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: The path to the image you would like to use as a background image for this menu item.
he: מיקום התמונה שברצונך לעשות שימוש כתמונת רקע לפריט תפריט זה.
