Menu Icons (7.x-3.0-beta4) - en to pl translation catalogue (23 entries)

en: Position
pl: Pozycja

en: bottom
pl: dół

en: top
pl: góra

en: left
pl: lewo

en: right
pl: prawo

en: Icon path
pl: Ścieżka ikony

en: Menu icon settings
pl: Ustawienia ikony menu

en: If checked, the following icon will be used as background image for this menu item.
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że poniższa ikona będzie wykorzystana jako obrazek tła dla tej pozycji menu.

en: Use an icon
pl: Użyj ikony

en: Check this if you want this icon to be used.
pl: Zaznacz jeżeli ta ikona ma być używana.

en: Path to the icon
pl: Ścieżka do ikony

en: Upload a new icon image
pl: Wyślij nowy obrazek ikony

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your icon.
pl: Jeżeli nie masz dostępu do serwera użyj tego pola, aby wgrać ikonę.

en: A Drupal path to the icon or image to use as a default.
pl: Ścieżka Drupala do domyślnej ikony lub domyślnego obrazu.

en: Icon folder
pl: Folder ikon

en: The name of the files directory in which the new uploaded icons will be stored. This folder will be created in the files directory
pl: Nazwa katalogu plików, w którym będą przechowywane wysyłane na serwer ikony. Ten katalog zostanie utworzony w katalogu plików.

en: Menu Icon settings
pl: Ustawienia ikony menu

en: Associates icons with menu items
pl: Łączy ikony z pozycjami menu

en: The preview image will be shown while editing the content.
pl: Podgląd będzie pokazywany podczas edycji zawartości.

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: The path to the image you would like to use as a background image for this menu item.
pl: Ścieżka do obrazka, który ma być używany jako tło dla tej pozycji menu.

en: Menu Icons default
pl: Domyślne ikony menu

en: Image default style
pl: Domyślny styl obrazka
