Menu Link (Field) (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (22 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Path
ar: المسار

en: Menu
ar: القائمة

en: Expanded
ar: موسع

en: Menu link
ar: رابط القائمة

en: Fields
ar: الحقول

en: in
ar: في

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Parent menu item
ar: عنصر القائمة الأصل

en: There was an error saving the menu link.
ar: خطأ أثناء حفظ رابط القائمة.

en: About
ar: حول

en: Not in menu
ar: غير موجود في القائمة

en: Enable <em>Description</em> field
ar: تمكين حقل <em>الوصف</em>

en: The text to be used for this link in the menu.
ar: النص المستخدم لهذا الرابط في القائمة.

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
ar: إذا اخترت هذا الخيار وكان للعنصر أبناء، فإن قائمته ستظهر دائماً بشكل موسع.

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
ar: تعرض الروابط ذات الوزن الخفيف قبل الروابط ذات الوزن الثقيل.

en: Available menus
ar: القوائم المتوفرة

en: Shown when hovering over the menu link.
ar: يظهر عند المرور فوق رابط القائمة.
