Menu Link (Field) (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Path
hi: मार्ग

en: Menu
hi: सूची

en: Expanded
hi: विस्तारित

en: Menu link
hi: मेनू लिंक

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Select list
hi: सूची का चयन करें

en: There was an error saving the menu link.
hi: मेनू लिंक को संग्रहित / बचाया नहीं जा सका

en: About
hi: के बारे में

en: Shown when hovering over the menu link.
hi: मेनू लिंक पर मँडराते दौरान दिखाया जाता है.
