Menu Link (Field) (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Title
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Path
id: Jalur

en: Expanded
id: Diluaskan

en: Menu link
id: Tautan Menu

en: Fields
id: Bidang isian

en: in
id: dalam

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: Parent menu item
id: Item menu induk

en: There was an error saving the menu link.
id: Ada kesalahan saat menyimpan link menu.

en: About
id: Tentang

en: Not in menu
id: Tidak di menu

en: Enable <em>Description</em> field
id: Aktifkan isian <em>Deskripsi</em>

en: The text to be used for this link in the menu.
id: Teks yang akan digunakan untuk tautan ini dalam menu.

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
id: Jika dipilih dan tautan menu ini mempunyai anak, menu akan selalu tampil dikembangkan.

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
id: Tautan menu yang lebih ringan akan ditampilkan sebelum tautan yang lebih berat.

en: Available menus
id: Menu yang tersedia

en: Shown when hovering over the menu link.
id: Ditampilkan ketika kursor mouse lewat diatas tautan menu.
