Menu Link (Field) (7.x-1.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (13 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Weight
ku: سەنگ

en: Link
ku: بەستەر

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Menu
ku: پێڕست

en: Expanded
ku: لێککراوە

en: There was an error saving the menu link.
ku: هه‌ڵه‌یه‌ک ڕێگر هه‌بوو له‌ پاشه‌که‌وت کردنی به‌سته‌ری پێڕست.

en: About
ku: دەربارە

en: There was a problem creating field %label: @message.
ku: کێشەیەک هەبوو لە درووستکردنی خانەی %label: @message.

en: Enable <em>Description</em> field
ku: چالاککردنی خانەی <em>دەربارە</em>

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
ku: ئەو بەستەرانەی پێڕست کە سەنگێکی بچووکییان هەیە، پێش ئەو بەستەرانە پیشان دەدرێن کە سنگێکی گەورەترییان هەیە.
