Menu Link (Field) (7.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (22 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Path
pl: Ścieżka

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: Menu link
pl: Pozycja w menu

en: Fields
pl: Pola

en: in
pl: wśród

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Parent menu item
pl: Nadrzędny element menu

en: There was an error saving the menu link.
pl: Podczas zachowywania odnośnika menu wystąpił błąd.

en: About
pl: O stronie

en: Not in menu
pl: Nie ma w menu

en: There was a problem creating field %label: @message.
pl: Wystąpił problem w trakcie tworzenia pola %field: @message.

en: Enable <em>Description</em> field
pl: Włączone pole <em>Opis</em>

en: The text to be used for this link in the menu.
pl: Tekst ten będzie widoczny przy odnośniku w menu.

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
pl: Gdy opcja jest zaznaczona, a link zawiera pod sobą inne linki, menu będzie zawsze pokazywać się jako rozwinięte.

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
pl: Linki menu z mniejszą wagą są wyświetlane przed linkami z większą wagą.

en: Available menus
pl: Dostępne menu

en: Shown when hovering over the menu link.
pl: Pokazuj, gdy użytkownik umieści kursor nad odnośnikiem w menu.
