Menu Link (Field) (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Title
pt: Título

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Weight
pt: Peso

en: Path
pt: Caminho

en: Expanded
pt: Expandido

en: Menu link
pt: Link de menu

en: Fields
pt: Campos

en: in
pt: em

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: Parent menu item
pt: Item superior de menu

en: There was an error saving the menu link.
pt: Ocorreu um erro ao salvar o link do menu.

en: About
pt: Sobre

en: Not in menu
pt: Fora do menu

en: There was a problem creating field %label: @message.
pt: Houve um problema ao criar o campo %label: @message.

en: Enable <em>Description</em> field
pt: Habilitar campo <em>Descrição</em>

en: The text to be used for this link in the menu.
pt: O texto a ser usado para este link no menu.

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
pt: Caso marcada e este item tenha descendentes, o menu aparecerá sempre expandido.

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
pt: Links de menu com pesos menores são exibidos antes de links com pesos maiores.

en: Available menus
pt: Menus disponiveis

en: Shown when hovering over the menu link.
pt: Exibida quando o mouse passar sobre o link de menu.
