Menu Link (Field) (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Title
da: Titel

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Weight
da: Vægt

en: Path
da: Sti

en: Expanded
da: Udvidet

en: Menu link
da: Menu-link

en: Fields
da: Felter

en: in
da: i

en: Select list
da: Valgliste

en: Parent menu item
da: Overordnet menupunkt

en: There was an error saving the menu link.
da: Der opstod en fejl i forsøget på at gemme menu-linket.

en: About
da: Om

en: Not in menu
da: Ikke i menu

en: There was a problem creating field %label: @message.
da: Der opstod et problem under oprettelse af feltet %label: @message.

en: Enable <em>Description</em> field
da: Aktivér feltet <em>Beskrivelse</em>

en: The text to be used for this link in the menu.
da: Teksten der bruges til dette link i menuen.

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
da: Hvis dette er valgt og dette menulink har underpunkter, vil menuen altid være udvidet.

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
da: Menu-links med lavere vægt vises før links med højere vægt.

en: Available menus
da: Tilgængelige menuer

en: Shown when hovering over the menu link.
da: Vises når musen holdes over menu-linket.
