Menu Link (Field) (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Cancel
fr: Annuler

en: Weight
fr: Poids

en: Link
fr: Lien

en: Path
fr: Chemin

en: Expanded
fr: Déplié

en: Menu link
fr: Lien du menu

en: Fields
fr: Champs

en: in
fr: dans

en: Select list
fr: Liste de sélection

en: Parent menu item
fr: Élément de menu parent

en: There was an error saving the menu link.
fr: Une erreur s'est produite lors de l'enregistrement de l'élement de menu.

en: About
fr: À propos

en: Not in menu
fr: Pas dans le menu

en: There was a problem creating field %label: @message.
fr: Il y a eu un problème lors de la création du champ %label : @message.

en: Enable <em>Description</em> field
fr: Activer le champ <em>Description</em>

en: The text to be used for this link in the menu.
fr: Le texte à utiliser pour ce lien dans le menu.

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
fr: S'il est sélectionné et qu'il a des enfants, ce menu apparaitra toujours déplié.

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
fr: Les liens de menus avec un poids léger seront affichés avant les liens dotés d'un poids plus lourd.

en: Available menus
fr: Menus disponibles

en: Shown when hovering over the menu link.
fr: S'affiche au survol du lien du menu.
