Menu Link (Field) (7.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (22 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Path
he: מיקום

en: Menu
he: תפריט

en: Expanded
he: מורחב

en: Menu link
he: קישור תפריט

en: Fields
he: שדות

en: in
he: ב

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: Parent menu item
he: פריט תפריט אב

en: There was an error saving the menu link.
he: ארעה שגיאה בשמירת קישור התפריט.

en: About
he: אודות

en: Not in menu
he: לא בתפריט

en: Enable <em>Description</em> field
he: אפשר <em>תיאור</em> לקובץ

en: The text to be used for this link in the menu.
he: הטקסט שיוצג כקישור בתפריט.

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
he: אם סומן ולקישור זה יש ילדים, התפריט יוצג תמיד מורחב.

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
he: קישורי תפריט עם משקל קטן מוצגים לפני קישורים שמשקלם גדול.

en: Available menus
he: תפריטים קיימים

en: Shown when hovering over the menu link.
he: יוצג במעבר עכבר על הקישור בתפריט.
