Menu Link (Field) (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (23 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Path
hu: Útvonal

en: Menu
hu: Menü

en: Expanded
hu: Nyitott

en: Menu link
hu: Menühivatkozás

en: Fields
hu: Mezők

en: in
hu: ebben

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Parent menu item
hu: Szülő menüpont

en: There was an error saving the menu link.
hu: Hiba történt a menüpont mentése közben.

en: About
hu: Leírás

en: Not in menu
hu: Nincs menüben

en: There was a problem creating field %label: @message.
hu: %label mező létrehozásakor hiba történt: @message.

en: Enable <em>Description</em> field
hu: <em>Leírás</em> mező engedélyezése

en: The text to be used for this link in the menu.
hu: A hivatkozáshoz tartozó felirat, ez jelenik meg a menüben.

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
hu: Nyitott állapotban a menüpont gyermekei mindig látszani fognak.

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
hu: A kisebb súlyú menüpontok a nehezebb hivatkozások előtt jelennek meg.

en: Available menus
hu: Elérhető menük

en: Shown when hovering over the menu link.
hu: Akkor jelenik meg, ha az egér a menühivatkozás fölé kerül.
