Menu Link (Field) (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Weight
ja: ウェイト

en: Link
ja: リンク

en: Path
ja: パス

en: Menu
ja: メニュー

en: Expanded
ja: 展開

en: Menu link
ja: メニューリンク

en: Fields
ja: フィールド

en: Select list
ja: 選択リスト

en: Parent menu item
ja: 親メニューアイテム

en: There was an error saving the menu link.
ja: メニューリンクの保存中にエラーが発生しました。

en: About
ja: アバウト

en: Not in menu
ja: メニューには表示されていません。

en: There was a problem creating field %label: @message.
ja: フィールド %label を作成中に次の問題が発生しました。@message

en: Enable <em>Description</em> field
ja: <strong>説明</strong>フィールドを有効にする。

en: The text to be used for this link in the menu.
ja: メニュー内でこのリンクを使う時に利用される文字列。

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
ja: 子メニューがあるメニューリンクで有効にすると、メニューは常に展開された状態で表示されます。

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
ja: 小さなウエイト番号を持つメニューは大きなウエイト番号を持つメニューよりも前に表示されます。

en: Available menus
ja: 利用可能なメニュー

en: Shown when hovering over the menu link.
ja: メニューリンクの上をマウスがホバーしたときに表示されます。
