Menu Link (Field) (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Path
ro: Cale

en: Menu
ro: Meniu

en: Expanded
ro: Expandat

en: Menu link
ro: Link Meniu

en: Fields
ro: Câmpuri

en: in
ro: în

en: Select list
ro: Listă selecţie

en: Parent menu item
ro: Elementul meniu părinte

en: There was an error saving the menu link.
ro: A survenit o eroare la salvarea legăturii meniu.

en: About
ro: Despre

en: Not in menu
ro: Nu este în meniu

en: Enable <em>Description</em> field
ro: Activare câmp <em>Descriere</em>

en: The text to be used for this link in the menu.
ro: Textul care va fi folosit pentru această legătură din meniu

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
ro: Dacă este selectat şi această legătură de meniu are copii, meniul va fi afişat tot timpul expandat.

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
ro: Legăturile din meniu cu greutate mai mică sunt afișate înaintea legăturilor cu greutate mai mare.

en: Available menus
ro: Meniuri disponibile

en: Shown when hovering over the menu link.
ro: Afișat la trecerea peste legătura din meniu
