Menu Link (Field) (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Path
uk: Шлях

en: Menu
uk: Меню

en: Expanded
uk: Розгорнуте

en: Menu link
uk: Посилання меню

en: Fields
uk: Поля

en: in
uk: в

en: Select list
uk: Список вибору

en: Parent menu item
uk: Батьківський пункт меню

en: There was an error saving the menu link.
uk: Помилка при збереженні посилання меню.

en: About
uk: Про модуль

en: Not in menu
uk: Не в меню

en: There was a problem creating field %label: @message.
uk: Помилка створення поля %label: @message.

en: Enable <em>Description</em> field
uk: Увімкнути поле <em>Опис</em>

en: The text to be used for this link in the menu.
uk: Текст, що буде використаний для цього посилання в меню

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
uk: Якщо позначено і це меню має дочірні меню, воно завжди буде розкритим.

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
uk: Посилання меню з меншою вагою відображаються перед посиланнями з більшою вагою.

en: Available menus
uk: Доступні меню

en: Shown when hovering over the menu link.
uk: Показуване при наведенні мишею на посилання меню.
