Menu Minipanels (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (39 entries)

en: Double Click
de: Doppelklick

en: None
de: Keine

en: True
de: Wahr

en: False
de: Falsch

en: Length
de: Länge

en: Menu
de: Menü

en: Static
de: Statisch

en: Delay
de: Verzögerung

en: Fixed
de: Statisch

en: Red
de: Rot

en: Fade
de: Überblenden

en: Relative
de: Relativ

en: Green
de: Grün

en: Border color
de: Rahmenfarbe

en: Target
de: Ziel

en: Bottom Left
de: Unten links

en: Bottom Right
de: Unten rechts

en: Top Left
de: Oben links

en: Top Right
de: Oben rechts

en: Light
de: Hell

en: Click
de: Klick

en: Border radius
de: Randradius

en: Absolute
de: Absolut

en: Top Middle
de: Oben Mitte

en: Bottom Middle
de: Unten Mitte

en: Min width
de: Minimale Breite

en: Max width
de: Maximale Breite

en: Right Top
de: Rechts oben

en: Left Top
de: Links oben

en: Right Bottom
de: Rechts unten

en: Left Bottom
de: Links unten

en: Style name
de: Stilname

en: Grow
de: Vergrößern

en: Right Middle
de: Rechts mittig

en: Left Middle
de: Links mittig

en: Mouse
de: Maus

en: Dark
de: Dunkel

en: Border width
de: Rahmenbreite

en: Arrow position
de: Pfeilposition
