Menu Minipanels (7.x-1.0-rc6) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: None
ja: なし

en: True
ja: TRUE

en: False
ja: FALSE

en: Menu
ja: メニュー

en: Menu item
ja: メニュー項目

en: Default settings
ja: デフォルトの設定

en: Fixed
ja: 固定

en: Red
ja: レッド

en: Fade
ja: フェード

en: Slide
ja: スライド

en: Top left
ja: 左上

en: Top right
ja: 右上

en: Bottom right
ja: ボトム 右

en: Bottom left
ja: ボトム 左

en: Relative
ja: 関連

en: Green
ja: グリーン

en: Border color
ja: ボーダー色

en: Target
ja: ターゲット

en: Effect
ja: 効果

en: Tooltip
ja: ツールチップ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。

en: Style name
ja: スタイル名
