Menu Minipanels (7.x-1.0-rc7) - en to hu translation catalogue (42 entries)

en: Title
hu: Cím

en: None
hu: Nincs

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Menu
hu: Menü

en: Configure
hu: Beállít

en: Menu item
hu: Menüpont

en: Default settings
hu: Alapértelmezés szerinti beállítások

en: Static
hu: Állandó

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Red
hu: Vörös

en: Fade
hu: Áttünés

en: Slide
hu: Csúsztatás

en: Top left
hu: Fenn balra

en: Top right
hu: Fenn jobbra

en: Bottom middle
hu: Alsó közép

en: Bottom right
hu: Lenn jobbra

en: Bottom left
hu: Lenn balra

en: Relative
hu: Relatív

en: Green
hu: Zöld

en: Border color
hu: Keretszín

en: Target
hu: Cél

en: Effect
hu: Hatás

en: Light
hu: Világos

en: Click
hu: Kattintás

en: Absolute
hu: Abszolút

en: Tooltip
hu: Eszköztipp

en: Left middle
hu: Bal közép

en: Right middle
hu: Jobb közép

en: Edit this menu
hu: Menü szerkesztése

en: Double click
hu: Dupla kattintás

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Style name
hu: Stílus neve

en: Grow
hu: Növelés

en: Dark
hu: Sötét

en: Current mouse position
hu: Az egér pillanatnyi pozíciója

en: Custom target
hu: Egyedi cél

en: Delay (milliseconds)
hu: Késleltetés (milliszekundum)

en: Length of effect (milliseconds)
hu: Az effekt hossza (milliszekundum)

en: Border width (px)
hu: Keret szélessége (px)

en: Color of the border, including the "#" symbol.
hu: A keret színe, beleértve a „#” szimbólumot.

en: Border radius (px)
hu: Keret sugara (px)
