Menu Minipanels (7.x-1.0-rc7) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Title
pt: Título

en: None
pt: Nenhum

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Configure
pt: Configurar

en: Menu item
pt: Item de menu

en: Default settings
pt: Opções padrão

en: Fixed
pt: Fixo

en: Red
pt: Vermelho

en: Fade
pt: Desvanecer

en: Top left
pt: Esquerda em cima

en: Top right
pt: Direita em cima

en: Bottom right
pt: Direita embaixo

en: Bottom left
pt: Esquerda embaixo

en: Relative
pt: Relativo

en: Green
pt: Verde

en: Border color
pt: Cor da borda

en: Target
pt: Alvo

en: Effect
pt: Efeito

en: Click
pt: Clique

en: Absolute
pt: Absoluto

en: Tooltip
pt: Dica

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Especifique páginas usando suas URLs. Digite uma URL por linha. O caractere '*' serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: Style name
pt: Nome do estilo

en: Dark
pt: Escuro

en: Menu selection
pt: Seleção de menu
