Menu Minipanels (7.x-1.0-rc7) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: None
tr: Hiçbiri

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Menu
tr: Menü

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Menu item
tr: Menü öğesi

en: Default settings
tr: Varsayılan ayarlar

en: Fixed
tr: Sabit

en: Red
tr: Kırmızı

en: Fade
tr: Açılma/kararma

en: Top middle
tr: Üst orta

en: Top left
tr: Üst sol

en: Top right
tr: Üst sağ

en: Bottom middle
tr: Alt bölge orta

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Bottom left
tr: Alt sol

en: Relative
tr: Göreceli

en: Green
tr: Yeşil

en: Border color
tr: Kenarlık rengi

en: Target
tr: Hedef

en: Effect
tr: Etki

en: Tooltip
tr: Araç ipucu

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Sayfaları yollarıyla belirtin. Her satıra birer yol girin. Yıldız ("*") joker karakterdir. Örnek yollar: blog sayfası için %blog ve her kişisel blog için %blog-joker karakter. %front, ön sayfadır.

en: Style name
tr: Stil adı
