Menu Minipanels (7.x-1.0-rc8) - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Title
da: Titel

en: None
da: Ingen

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Configure
da: Konfigurér

en: Menu item
da: Menupunkt

en: Default settings
da: Standardindstillinger

en: Static
da: Statisk

en: Fixed
da: Fast

en: Red
da: Rød

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Top right
da: Øverst til højre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: Relative
da: Relativ

en: Green
da: Grøn

en: Target
da: Mål

en: Effect
da: Effekt

en: Light
da: Lyst

en: Absolute
da: Absolut

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Angiv sider ved at bruge deres stier. Indtast én sti pr. linje. '*'-tegnet er joker. Eksempler på stier er %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Style name
da: Formatnavn

en: Dark
da: Mørkt
